אישום בעבירות פליליות

Home / אישום בעבירות פליליות

מקרה לא נעים של אישום בעבירות פליליות עשוי להתרחש לכל אחד מאיתנו. לרוב, מדובר בעבירות שנעשות על ידי האדם הפרטי כנגד אדם פרטי אחר, גוף או ארגון חברתי או ממשלתי, פגיעה כלשהי בסדר הטוב או בחיי אדם, גופו, נפשו או רכושו. העונשים עבור עברות אלה עשויות להיות שונות ומגוונות, גם בהתאם לחומרת המעשה, וגם בהתאם לתקדימים הקיימים בתחום, אך גם בהתאם לאיכות עבודתו של עורך הדין המייצג.

באילו שלבי התיק דרוש עורך דין פלילי?

ניתן לראות את רגע הפתיחה של ההליך הפלילי בקבלת מידע בדבר עברות כלשהן על ידי רשויות החוק (המשטרה). בשלב זה נפתחת חקירה בכדי לבדוק האם יש דברים בגוו: זאת באמצעות חקירת עדים, מעקב, ואסיפת הוכחות. אם הוכח דבר העבירה, הרשות מעבירה את העניין לידי התביעה הכללית, שמצידה קובעת האם יש לגבש כתב אישום או לא. במידה ואין עילה להגשת כתב אישום, התיק מוחזר לידי המשטרה. ובמידה ומוחלט על הגשת כתב אישום בעבירות פליליות, מתחיל הליך משפטי הדורש ייצוג של עורך דין פלילי – התנהלות בין הנאשם לתובעת (המדינה). ההתנהלות יכולה להסתיים בהסדר או להגיע לבית משפט. עורך דין מקצועי ומיומן עשוי ללוות בצורה הטובה ביותר את כל התהליכים המדוברים, לדאוג לכך שהמואשם לא יפליל את עצמו. כמו כן, ניסיון של עורך הדין עשוי להיות חשוב מאוד בהחלטה האם לקבל עסקאות טיעון או לפנות להליך משפטי מלא.

החשיבות של ניסיונו של עורך הדין בעת התמודדות עם אישום בעבירות פליליות

עורך דין פלילי שעבר תיקים רבים ומגוונים, שמכיר היטב את הספרות ומתמחה בהיבטים וסוגים שונים של עברות פליליות עשוי להיות חיוני ביותר בתהליך ניהול התיק, משום שבעזרתו המואשם תמיד ידע מהו מצבו האמיתי, וכיצד ניתן לסייע לו לקבל את העונש המינימלי או להיות מזוכה לגמרי תחת תנאים רלוונטיים שונים.

צרו איתי קשר עכשיו